عصر تراکنش
رسانه مدیران فناوری‌های مالی ایران

امین مطیعی

امین مطیعی بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی وارد شرکت نوکیا و صنعت مخابرات می‌شود و از سال 1384 تا ابتدای سال 1394 در حوزه مخابرات فعالیت می‌کند. سپس به صنعت پرداخت وارد می‌شود. او در این سال‌ها در شرکت‌های نوکیا و زیمنس به‌عنوان مدیر پروژه‌های مختلف فعالیت ‌کرده و بعد از مدتی در شرکتی به نام NSN یا Nokia-Siemens Network که کنسرسیوم مشترک نوکیا و زیمنس بود مشغول به کار می‌شود که در آنجا پروژه‌های مخابراتی برای توسعه شبکه همراه اول و ایرانسل را انجام می‌دادند. یکی از تجربه‌های مخابراتی مطیعی اولین تست تماس ایرانسل او و همکارانش به‌صورت دوطرفه در سال 1385 است. با این حال در همان سال‌­ها، تشدید تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی باعث می‌شود که شرکت‌های خارجی مثل نوکیا و زیمنس از کشور بروند. در این زمان، مدیرعامل وقت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، از او دعوت می‌کند که از صنعت مخابرات به صنعت پرداخت برود. درنتیجه اواخر سال 1393 وارد شرکت تجارت الکترونیک پارسیان می‌شود.

ورود مطیعی به صنعت پرداخت از طریق شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و در سمت مشاور و مسئول PMO و کنترل پروژه اتفاق می‌افتد. او با حمایت مدیرعامل، همکاران فنی و مارکتینگ طی 8 یا 9 ماه پروژه‌ای را تحت عنوان اپلیکیشن تاپ کلید می‌زند. پس از شروع کار اپلیکیشن تاپ، بنا به درخواست مدیرعامل وقت، مطیعی در سال 1395 از حوزه توسعه اپلیکیشن به بخش مدیریت نمایندگی‌های این شرکت می‌رود؛ نمایندگی‌هایی که وضعیت مساعدی نیز نداشتند. در آن زمان مطیعی یک تیم نوزده‌نفره با هدف بهبود عملکرد نمایندگی‌های این شرکت ترتیب می‌دهد و چند سال در آن فضا می‌ماند. سپس در سال 1396 با حفظ سمت در بخش نمایندگی‌ها، معاون توسعه کسب‌وکار شرکت تجارت الکترونیک پارسیان می‌شود که در این راستا نیز فعالیت‌های عمده‌ای به انجام می‌رسد.

مطیعی بعد از مدتی تصمیم می‌گیرد که فعالیت‌هایش را کاهش دهد و در این راستا در سال 1399 با اخذ یک نمایندگی از تجارت الکترونیک پارسیان در اهواز فعالیتش را شروع می‌کند. او یکی دو سال در آنجا نمایندگی داشت و با کارکنان دفتر و مشتریان به‌صورت مستقیم تعامل می‌کرد. مطیعی در سال‌های 1399 تا 1401 در شهرستان برای خود فعالیت می‌کرد و هم‌زمان عضو هیئت‌مدیره شرکت نگاه پرداخت بانک کارآفرین نیز می‌شود. در نهایت دوستان مطیعی در نگاه‌پرداخت، او را به بانک اقتصاد نوین و شرکت پرداخت نوین آرین معرفی می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود در سال 1401 فعالیت خود را به‌عنوان مدیرعامل در این شرکت آغاز کند.

  • مدیرعامل شرکت پرداخت نوین آرین
  • کارشناسی: مهندسی برق دانشگاه دزفول
  • کارشناسی‌ارشد: مهندسی برق (مخابرات) دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شمال
  • دکتری: مدیریت کسب‌وکار دانشگاه تهران
  • معاون توسعه کسب‌وکار تجارت الکترونیک پارسیان به مدت 5 سال (از سال 1393 تا سال 1399)
  • نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت نگاه پرداخت بانک کارآفرین به مدت 1 سال (از سال 1400 تا سال 1401)
  • مدیرعامل شرکت هیراد ابتکار پارسیان، به مدت 1 سال (از سال 1399 تا سال 1401)
  • مدیر پروژه‌های مختلف مخابراتی در شرکت‌های همراه اول، ایرانسل، نوکیا و زیمنس (از سال 1384 تا سال 1394)