عصر تراکنش
رسانه مدیران فناوری‌های مالی ایران

محمد نژادصداقت

محمد نژادصداقت که تحصیلات کارشناسی را در رشته کامپیوتر و گرایش مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه علم و صنعت تهران سپری کرده، برای کارشناسی‌ ارشد خود، گرایش فناوری اطلاعات را در دانشگاه صنعتی شریف انتخاب کرد. نژادصداقت سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ را به‌عنوان برنامه‌نویس در بنیاد توسعه فردا گذراند و از ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵، به‌عنوان راهبر فنی در گروه صنعتی ایران‌خودرو مشغول بود. نقطه ورود او به حوزه نرم‌افزارهای بانکداری را می‌توان سال ۱۳۸۵ دانست که به‌عنوان مدیر محصول ارشد در هلدینگ فناپ در زمینه طراحی، پیاده‌سازی و استقرار سوئیچ فناپ در چندین بانک، فعالیت خود را آغاز کرد. همچنین مسئولیت پروژه مهاجرت سوییچ بانک پاسارگاد نیز در آن سال‌ها برعهده نژادصداقت بود.

نژادصداقت از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴، فعالیت خود را در فناپ به‌عنوان مدیر واحد کسب‌وکاری پرداخت الکترونیک ادامه داد. در آن زمان فناپ در این واحد، خدمات پرداخت را برای چندین بانک ارائه می‌داد. درنهایت فناپ، پرداخت الکترونیک را با شرکت دیگری تحت عنوان «اتیک» ادغام کرد و در سال ۱۳۹۴ نژادصداقت به‌عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب شد. زمانی که نژادصداقت به این شرکت پیوست، تمام فعالیت‌ها و خدمات پرداخت فناپ به اتیک منتقل شد. یک سال پس از منصوب‌شدن او در سمت مدیرعاملی این شرکت، اتیک به «فناپ‌پرداخت» تغییر نام یافت. در این میان و در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶، هم‌زمان با روند اتفاقاتی که در فناپ‌پرداخت رخ می‌داد، نژادصداقت به‌عنوان نایب‌رئیس هیئت‌مدیره پارسا نیز فعالیت داشت.

سال ۱۳۹۵ هم‌زمان با سایر مسئولیت‌هایی که در فناپ‌پرداخت و پارسا بر عهده محمد نژادصداقت بود، عضویت در هیئت‌مدیره فناپ‌پرداخت نیز به سمت‌های او اضافه شد. سال ۱۳۹۶ نیز نژادصداقت به‌عنوان مشاور ارشد مدیرعامل فناپ فعالیتش را ادامه و در سال ۱۳۹۷ نیز در سمت مدیرعاملی داتین منصوب شد. در اواخر سال ۱۳۹۸ نژادصداقت به همراه تیم خود توانست «مدرسه داتین» را که پیش‌تر برای حل معضل سرمایه‌های انسانی ایجاد شده بود، با جدیت تمام به سمت خروجی مطلوب پیش ببرد. همچنین، می‌توان به سال‌هایی نگاه کرد که نژادصداقت به همراه همکارانش در داتین، روی پروژه مهاجرت کُربنکینگ سپه به راهکار جامع بانکی داتین کار ‌می‌کردند و این پروژه عظیم در سال ۱۳۹۹ با موفقیت به بهره‌برداری رسید. اما در سال ۱۴۰۰ نژادصداقت توانست اتفاق بزرگ دیگری را به کمک همکاران خود در داتین رقم بزند و آن هم ادغام ۵ بانک در بانک سپه و مهاجرت آنها به راهکار جامع بانکی داتین بود. فعالیت‌های صداقت، داتین را وارد سایر بازارها کرد و در کنار کربنکینگ، راهکار سازمانی داتین نیز رشد و توسعه یافت. در حال حاضر، داتین با ۱۷۰۰ همکار، بازوی توسعه فناوری‌های حوزه مالی هلدینگ فناپ است.

  • مدیرعامل داتین
  • کارشناسی: کامپیوتر (گرایش مهندسی نرم‌افزار) دانشگاه علم و صنعت
  • کارشناسی‌ ارشد: (گرایش فناوری اطلاعات) دانشگاه صنعتی شریف
  • مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره فناپ‌پرداخت
  • مشاور فناپ
  • نایب‌رئیس هیئت‌مدیره پارسا
  • مدیرعامل اتیک
  • مدیر واحد پرداخت الکترونیک فناپ
  • راهبر فنی در گروه صنعتی ایران‌خودرو
  • برنامه‌نویس بنیاد توسعه فردا