عصر تراکنش
رسانه مدیران فناوری‌های مالی ایران

محمد فرجود

محمد فرجود اولین فعالیت شغلی خود را در مرکز مطالعات فناوری دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۳ و با فعالیت در حوزه توسعه فناوری و نوآوری شروع کرد. پس از آن در سال ۱۳۸۵ با همکاری جمعی از متخصصین حوزه فناوری شرکت مدیریت صنایع نوین تأمین (شمص تأمین) را به‌عنوان هلدینگ صنایع نوین ذیل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی تأسیس کردند و به‌عنوان معاون توسعه کسب‌وکار در آن شرکت مشغول به کار شد. سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی مانند بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، سلامت و به‌ویژه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله فعالیت‌های شمص تأمین بود. از جمله پروژه‌های این شرکت، پروژه راه‌اندازی اپراتور سوم تلفن همراه کشور بود که به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره آن شرکت و نماینده هلدینگ، از ابتدا مدیریت فرایند اخذ مجوز و فازهای ابتدایی راه‌اندازی این پروژه بر عهده او بود و نهایتاً منجر به ایجاد شرکت رایتل شد.

فرجود از سال ۱۳۸۸ به‌عنوان مدیر ارشد بازاریابی شرکت رایتل به این شرکت ملحق شد و به همراه تیم خود فعالیت‌هایی مانند راهبرد و مدیریت بازاریابی، برند و ارتباطات، توسعه محصول و قیمت‌گذاری را در شرکت رایتل بر عهده داشت و پس از آن در سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیرکل کسب‌وکار سازمانی به شرکت ایرانسل پیوست. با راه‌اندازی واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات ارتباطی برای کسب‌وکارها و شرکت‌ها در حوزه‌هایی مانند سیم‌کارت سازمانی، ارتباطات امن، شبکه‌های سازمانی، اینترنت اشیا و شهر هوشمند توسعه پیدا کرد که باعث شد در دو سال پیاپی این واحد در کل گروه MTN بیشترین رشد را داشته باشد.

در اواخر پاییز ۱۳۹۶ فرجود با سمت مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با مأموریت ویژه در حوزه شهر هوشمند به شهرداری تهران رفت. او در این دوره مسئولیت‌هایی مانند ریاست کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلان­شهرهای کشور، دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند، ریاست کمیته شهر هوشمند مجمع شهرداران کلان‌شهرهای آسیا و عضویت هیئت‌مدیره شرکت کنترل ترافیک تهران را نیز برعهده داشت.

فرجود در بهمن ۱۴۰۰ بعد از حدود چهار سال از شهرداری تهران به هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت با نام اختصاری تفتا انتقال یافت و همچنان به‌عنوان مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره این هلدینگ فعالیت می‌کند و در حال حاضر ریاست کمیسیون بانکداری دیجیتال نصر تهران را نیز برعهده دارد.

روایتی از زندگی شخصی و حرفه‌ای محمد فرجود را می‌توانید از اینجا بخوانید.

  • مدیرعامل هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت (تفتا)
  • رئیس کمیسیون بانکداری دیجیتال سازمان نصر تهران
  • کارشناسی: مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف
  • کارشناسی ارشد: مديريت کسب‌وکار MBA دانشگاه شریف
  • دکتری: مدیریت استراتژیک دانشگاه تربیت‌مدرس
  • مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران
  • مدیرکل کسب‌وکار سازمانی ایرانسل
  • مدیر پروژه اپراتور سوم و مدیر ارشد بازاریابی رایتل
  • معاون توسعه کسب‌وکار هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع نوین تأمین